Монастир святої рівноапостольної Марії Магдалини виник на основі церкви Марії Магдалини в м. Біла Церква.

Храм був збудований на кошти графині-меценатки Олександри Василівни Браницької (Енгельгардт), яка дала обітницю побудувати 12 православних церков. Заповіт затвердив своїм підписом святитель Філарет (Амфітеатров).

Після закінчення будівництва церкви святої Марії Магдалини в 1843 році 13 червня, вона була освячена тим же святителем – митрополитом Філаретом, мужем високого духовного життя, мощі якого почивають в Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври.

У 1899 році храм був розширений шляхом добудови бокових галерей.

Під час радянської влади церква Марії Магдалини була одна з небагатьох незакритих приходів. Сюди також збиралися служити репресовані священики, які відбували своє заслання в м. Біла Церква. У 1938 році храм був закритий, але вже в 1941 р. його відкрили і з тих часів більше не закривали.

Монастир святої рівноапостольної Марії Магдалини

Коли почалося відродження духовного життя після падіння атеїстичного режиму, стала збільшуватися кількість православних приходів, що стало однією з причин поділу єпархій. Так, у 1994 р. було засновано Білоцерківську єпархію. Повстало питання і про чернече життя в ній. Тому рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 15 квітня 1997 р. було надано благословення на відкриття жіночого монастиря на базі парафії святої рівноапостольної Марії Магдалини. А через 2 місяці, 15 червня, на свято Святої Трійці, розпочалося чернече життя – прибули перші три насельниці.

Тихо і мирно протікає життя в обителі. Формується та налагоджується духовний настрій сестер. Удосконалюється планування монастирської території. Проводиться духовно-просвітницька діяльність: при монастирі діє православно-духовна бібліотека.

Насельниці обителі з Божою допомогою несуть щоденний послух на кліросі, просфорні, швейній майстерні, вирощують городину, доглядають за квітниками, готують трапезу та займаються іншими господарськими роботами. Кожна з сестер має свої обов’язки. У деяких ці обов’язки постійні: регент, уставщиця, келар, економ, ризнична, алтарниця, свічниця. У монастирі трудиться 12 черниць.

У монастирі два престольні свята:День пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини – 22 липня (4 серпня н.ст.)Неділя жінок мироносиць ( 2-га неділя після Пасхи).